Skip to main content
Новини

Які документи має право вимагати дорожній інспектор поліції?

By 18.04.2016January 24th, 2022Немає коментарів


В Україні активно продовжується реформування старої поліції, через створення нової структури «поліції». Цей процес не оминає і старе ДАІ, яка з часом має відійти в минуле, а на їх місця повинні прийти красиві, ввічливі та законнопослушні дорожні поліцейські.

Поки цей процес не закінчився і старі ДАЇвці продовжують махати жезлами, варто знати основні положення щодо законних вимог служителів охорони порядку на дорогах тим більше, що і в майбутньому ці знання допоможуть, при спілкуванні з новими поліцейськими.

Отже, якщо Вас зупинив дорожній поліцейський і просить пред’явити різноманітні документи, включно із документами, які підтверджують законність ввезення автомобіля в Україну, доручення, договір оренди автомобіля, дорожній лист, трудовий договір, маршрутний лист і так далі – що вам потрібно знати?

Відповідно до частини 2 ст. 16 Закону України “Про дорожній рух”, водій зобов’язаний мати при собі посвідчення водія і, за вимогою співробітників міліції, пред’являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, – страховий поліс (сертифікат) про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, ліцензійна картка на автомобільний транспортний засіб у разі надання послуги з перевезення пасажирів і небезпечний вантаж.

Подібну норму ми зустрічаємо в Правилах дорожнього руху, які встановлюють вичерпний перелік документів, які водій повинен мати при собі – п. 2.1 Правил, а саме:
а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
б) реєстраційний документ на транспортний засіб ;
в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв – дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС;
г) на маршрутних транспортних засобах – схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, – документацію відповідно до вимог спеціальних правил;
ґ) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).

Варто наголосити на дуже важливих деталях:
1) Вказані документи водій зобов’язаний пред’явити виключно за вимогою працівника поліції;
2) В чинному законодавстві не передбачено обов’язку надати документи, а лише пред’явити для перевірки. Тобто вирішувати Вам, чи варто давати в руки Ваші документи інспекторові, чи ні.
3) Працівник поліції не має повноважень і прав перевіряти законність знаходження транспортного засобу на території України.
4) Інших документів вимагати від водія працівник ДПС не має.

І пам’ятайте – знання своїх прав дуже часто допомагає при спірних ситуаціях.
Перейти к другим новостям:

Украинцы смогут ездить на транзитных номерах целый год

Пьющим водителям в Украине ужесточат наказание

9 причин для зупинки авто за новим законом «Про національну поліцію»

Растаможить подержанный автомобиль станет дешевле

Срочный выкуп автомобилей (автовыкуп)